пʼятниця, 27 травня 2016 р.

урок 8 клас

Урок фізики в 8 (7) класіТема: Розв’язування задач з теми: «Робота і енергія»

Мета: Продовжити формувати практичні вміння розв’язувати розрахункові та якісні задачі з теми «Робота та енергія»
Обладнання: таблички з класифікацією задач.

Хід уроку

Організація класу.
Слово вчителя: Спробуйте згадати відчуття польоту, нехай ваше тіло зазвучить мелодією – і успіх вам забезпечений! Ніколи не втрачайте надії. Закрийте очі і повторюйте разом зі мною:
-       Є те, що я вмію робити краще за інших.
-       Успіх – мій природний стан.
-       Я процвітаю
-       Я – успішна людина
-       Мені вдається все, за що я беруся.
    Сподіваюсь, що на сьогоднішньому уроці вас чекає успіх.

Актуалізація опорних знань
Фізичний диктант (презентація)
1.     Позначення і одиниці вимірювання роботи.
2.     Формула для визначення роботи.
3.     Позначення і одиниці вимірювання потужності.
4.     Формула для визначення потужності.
5.     Позначення і одиниці вимірювання енергії.
6.     Формула для визначення кінетичної енергії.
7.     Формула для визначення потенціальної енергії піднятого тіла.
8.     Формула для визначення потенціальної енергії пружно-деформованого тіла.
9.     Позначення і одиниці вимірювання коефіцієнта корисної дії.
10.                       Формула для визначення коефіцієнта корисної дії.
11.                       Формула зв’язку роботи і енергії.
12.                       Продовжіть «золоте правило» механіки: У скільки разів простий механізм дає виграш у силі, …
Мотивація навчальної діяльності.
Ми вже з вами розв’язували багато задач з фізики. Давайте згадаємо: які задачі є в фізиці
Кількісні, якісні і експериментальні.
Я знаю як ви не любите розв’язувати задачі, бо вважаєте їх складними і важкими. Насправді, це зовсім не так, головне, зрозуміти систему і вірити, що все получиться.
Учись старанно і охоче
Чим більше знань – тим більше вмінь.
Запам’ятай нема «не можу», а є «не хочу», й просто «лінь»
Отже, наше завдання сьогодні: навчитися розв’язувати задачі.
Об’явлення теми і мети уроку.
Розв’язування якісних задач
№ 23.1, 23.2  24.3  24.6   24. 21   25.1  25.3
23.1. Перший раз хлопчик піднявся на свій поверх сходами, а другий ліфтом. Чи одинакові роботи при цьому було виконано? Чи однаковою є потужність хлопчика і ліфта?
Відповідь Роботи одинакові, а потужність ні, у ліфта більша
23.2. Першокласник і одинадцятикласник наввипередки піднімаються сходами на другий поверх школи і  фінішують одночасно. Чи однакову роботу виконали учні? Чи однакову потужність розвивали?
Відповідь: Одинадцятикласник виконав більшу роботу і розвинув більшу потужність.
24.3. Хлопчик підняв портфель з підлоги на полицю стелажа. При цьому була виконана робота 40 Дж. ЯК змінилася потенціальна енергія портфеля? На скільки
Відповідь: збільшилась, на 40 Дж.
24.6. Автомобіль розганяється на горизонтальній ділянці дороги. Чи виконується при цьому механічна робота? Як змінюється енергія автомобіля?
 Виконується. Енергія збільшується.
24.21. З льодяної гірки з’їжджає хлопчик. Санчата виїжджають на тротуар, який посипано піском, і зупиняються. Які перетворення енергії при цьому відбуваються?
Відповідь: Потенціальна в кінетичну, а потім  за рахунок кінетичної енергії санчата виконують роботу при русі по асфальту.
25.1. за допомогою важеля отримали виграш у силі в 4 рази. У чому програли?
Відповідь: У відстані у 4 рази.
25.3.
Як відомо рухомий блок дає виграш у силі у 2 рази. А чи буде він давати виграш у роботі?
 Відповідь: Ні.
Класифікація задач (Таблиці)
Самостійне розв’язування  простих задач.
№ 22.6; № 23.4; 24.10 перевірка і аналіз задач за типом
(розв’язки на слайді)

22.6
Дано:             А= F l
F=5000 Н      А=5000 Н٠150 м=450000 Дж=450 кД
l=150 м               Відповідь: 450 кДж
A-?

23.4.
Дано:       
t=4год         14400 с
A=1440МДж=1440106
N-?
Відповідь 100 кВт.

24.10
Дано:        W=mgh, звідси
h=1,5 м
W=900 Дж
m-?
                     Відповідь: 6 кг.
Розв’язання задачі біля дошки:  № 24.23; 24.27



24.23
Дано:
m=1,5т=103кг          A= Fl, де A=W= маємо=Fl,                   
l=200м
v=72км/год=20м/с  звідси    
F-?
                  [F]=
Відповідь: 1,5 кН.

24.27
Дано:  1 стан: Wп1 ;     Wп1=mgh;
    h=40м    2 стан: Wп2+Wк2Wп=Wк=mgh1
Wп= Wк    за законом збереження енергії:
h1-?           Wп2+ Wк2= Wп1   2mgh1=mgh   2 h1=h;
                звідси  h1=
Відповідь:20м    
Рефлексія
Що взнали?
Чому навчилися?
Що відчували?
Чи досягли успіху?

Задача; Коник стрибунець стрибає вертикально вгору відриваючись від землі з швидкістю 5 м/с. якої максимальної висоти досягне коник стрибунець?
(Відповідь:2,5м)
Підсумки уроку. Оцінювання.

Домашне завдання: повторити §26-32. розв’язати завдання1-12 на сторінці 164.

Складні

Ø     На закон збереження енергії

Ø     На  зв’язок роботи і енергії


Ø     На розрахунок величин з урахуванням коефіцієнта корисної дії
Организационная диаграмма

Немає коментарів:

Дописати коментар

Контрольна робота з фізики 8 клас з теми "електричний струм" частина 2

  Електричний струм №2 Варіант 1 1.      Носіями струму в газах є … А. позитивніі негативні йони;   Б. позитивні і негативні йони і ...